Konventa Kombëtare/ LSI kryen ndryshime në statut, ndërron edhe emrin

0

Lëvizja Socialiste ka ndryshuar emrin e saj si forcë politike. Emri i ri është votuar në Konventën Kombëtare të kësaj force politike që po mbahet në këto momente në Pallatin e Kongreseve 

Anëtarët e Konventës Kombëtare do të votojnë ditën e sotme ndryshimet staturore, që do t’i hapin rrugë dhe ndryshimit të emrit të kësaj force që do të ketë një emër tjetër dhe një mision të ri, sipas deklaratave të z.Meta.

I pyetur nëse do të bëjë parti të ri, Meta tha sot: “Partia e referendumit na pret. Kjo zgjidh çdo problem, nga oligarkët te kapja e shtetit. Referendumi do të jetë shpata e demokleut mbi të gjithë ata që abuzojnë me besimin e popullit të Shqipërisë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu