“Koronavirusi është pjesë e Luftës së Tretë Botërore, globi do ketë një rend të ri”

0

Teoricieni i konspiracionit dhe publicisti, Alfred Cako, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme.

I ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora, Cako tha se koronavirusi është pjesë e Luftës së Tretë Botërore.

Sipas tij, kjo situatë po përdoret për të krijuar një rend të ri botëror, që nënkupton që bota do të ketë një bankë qëndrore, një monedhë të përbashkët dhe një polici mbarëkombëtare.

Ai tha:

Të gjithë udhëheqjes kanë deklaruar se është Lufta e Tretë Botërore dhe të gjithë kanë deklaruar se më pas bota do të jetë e gjitha ndryshe. Bota do të ketë një rend të ri dhe do të jetë më globaliste e më e centralizuar. Do të ketë një bankë qendrore dhe një monedhë të përbashkët, me një polici botërore.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu