LAJM I FUNDIT/ Parcelat e kanabisit ”pezullojnë” shefin e parë të policisë në vend

0

InfowebTv- mëson se është pezulluar nga detyra shefi i komisariatit të Policisë në Gjirokastër, Besnik Lika.

Kjo për shkak se ai dyshohet se ka shpërdoruar detyrën, dhe ka lejuar kultivimin e bimëve të kanabisir në disa zona të ndryshme të territorit.

Vetëm disa ditë më parë efektivë të Tiranës kishin mbërritur në Gjirokatër dhe kishin asgjësuar rreth 2 mijë rrënjë kanabis sativa. Ndërkohë që i njëjtu fenomen kishte ndodhur në Përmet, duke e çuar numrin total të bimëve të asgjesura në 3 mijë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here