LAJM I FUNDIT/ Përfundon gara me pengesa për Luiza Gegën, ja në çfarë vendi u rendit ajo

0

Ka përfunduar aventura në lojërat olimpike për atleten shqiptare Luiza Gega, e cila është renditur në vendin e 13 në garën me pengesa prej 3000 metrash.

Kjo ishte hera e parë që një atlete shqiptare arrinte që të kualifikohej në finalen e lojërave olimpike, dhe me Gegën mbyllet dhe aventura e të gjithë sportistëve shqiptarë në Tokio.

Vijon…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here