Lëvizje surprizë e Rashicës, sulmuesi braktis Anglinë dhe transferohet në Stamboll

0

TURQI– Lëvizje surprizë për Milot Rashicën. Sulmuesi i Norwich është shumë pranë zyrtarizimit te klubi turk, Galatasaray. Sipas mediave në Turqi, firma me klubin turk është kryer.

Rashica do ta vijojë karrierën në Stamboll në formë huazimi, pasi Norwich nuk pranoi ofertën e verdhekuqve për 3.5 milionë euro. Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës i kushtoi klubit anglez 11 milionë euro kur e mori nga Werder Bremen.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu