Makina përplaset me kamionin, plagosen rëndë dy shtetas

0

Një tjetër áksident është regjistruar sot në juglindje të Shqipërisë. Një automjet është pèrplasur me një trailer me targa rumune dhe për pasojë janë plagosur dy persona.

Dyshohet se parakalimi i gabuar shkaktoi áksidentin e rèndë. Dy të plágosurit janë transportuar me urgjencë në spítal ndërkohë që pòlicia ka arritur në vendin e ngjarjes.

Pak më parë, një tjetër aksídent i rèndë me pasojë plágosjen ndodhi në hyrje të qytetit të Korçës. Automjeti doli nga rruga, u pèrplas me pemën dhe përfundoi në një ndërtesë. Dyshohet se shoferi, i identifikuar si Denis Lika, 29 vjeç po ecte me shpejtësi të madhe, i cili është dërguar me urgjencë në spítal për të marrë në trajtim mjekësor.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu