Mbyllet 0 me 0 ndeshja Shqipëri – Ishujt Faroe, kuqezinjtë mbajnë vendin e parë në grup

0

Minuta 95’ – Goditje dënimi për Ishujt Faroe.

Minuta 93’ – Goditje dënimi për Ishujt Faroe pranë zonës së kuqezinjve.

5 minuta shtesë

Minuta 86’ – Pozicion jashtë loje për Shqipërinë.

Minuta 80’ – Zëvendësime për Shqipërinë. Dalin Mirlind Daku dhe Jasir Asani, hyjnë në lojë Sokol Cikalleshi dhe Ernest Muçi.

Minuta 72’ – Asllani godet nga distanca, topi mbi traversën e portës kundërshtare.

Minuta 67’ – Goditje e bukur me të majtën e Jasir Asanit, topi del në goditje nga këndi.

Minuta 63’ – Zëvendësime edhe për Ishujt Faroe.

Minuta 61’ – Zëvendësime për Shqipërinë. Dalin Uzuni dhe Keidi Bare, hyjnë Arbnor Muçolli dhe Qazim Laçi.

Minuta 55’ – Aksion nga Ishujt Faroe, shpëton porta shqiptare.

Minuta 51’ – Pozicion jashtë loje për Shqipërinë.

Minuta 46′ – Fillon pjesa e dytë.

Përfundon 0 me 0 pjesa e 1Minuta 51’ – Pasim fenomenal nga Bajrami, Mirdlind Daku godet por portieri shpëton sërish portën e Ishujve Faroe.

Minuta 50’ – Uzuni godet portën, pret portieri.

7 minuta shtesë

Minuta 37’ – Trajneri i Ishujve Faroe ndëshkohet me karton të verdhë, mbante topin që e kërkonte mbrojtësi shqiptar Mitaj.

Minuta 36’ – Aksion nga Shqipëria, Nedim Bajrami godet portën, pret portieri.

Minuta 33’ – Zëvendësohet portieri i Ishujve Faroe, u dëmtua në gjurin e majtë nga përplasja me Mirlind Dakun.

Minuta 30’ – Dëmtohen dy futbollistët e Ishujve Faroe, u përplasën me njëri-tjetrin.

Minuta 24’ – Rrezikojnë Ishujt Faroe, goditje këndi në favor të tyre.

Minuta 22’ – Ndalet loja, ka probleme për portierin e Ishujve Faroe pas përplasjes me sulmuesin shqiptarin Mirlind Daku.

Minuta 19’ – Aksion me Merlind Dakun, pozicion jashtë loje për Shqipërinë.

Minuta 16’ – Shqipëria qarkullon topin në mesfushë.

Minuta 9’ – Goditje dënimi për Ishujt Faroe, topi drejt zonës së Shqipërisë, mbrojtja largon rrezikun.

Minuta 8’ – Goditje dënimi për Shqipërinë në mesfushë.

Minuta 0′ – Nis ndeshja Shqipëri – Ishujt Faroe.

Sylvinho, 5 ndryshime në formacion

Ndeshja më e fundit e kualifikueseve të Euro 2024, ajo me Ishujt Faroe, do të ketë një Kombëtare me ndryshime në formacion.

Prej minutës së parë, Strakosha do të zëvendësojë Berishën. Mbrojtja do të ketë vetëm një ndryshim, pasi në vend të Hysajt do të luajë Balliu.

Risia në mesfushë do të jetë Bare, ndërsa në sulm ka më shumë ndryshime me Uzunin dhe Dakun si titullarë. Sylvinho në këtë mënyrë ka ulur moshën mesatare, duke menduar për të ardhmen e skuadrës.

Formacioni i Shqipërisë:

Thomas Strakosha

Ivan Balliu

Berat Gjimshiti (c)

Ardian Ismajli

Mario Mitaj

Kristjan Asllani

Keidi Bare

Jasir Asani

Nedim Bajrami

Myrto Uzuni

Mirlind Daku

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu