pamjet tonditëse të aksidentit/ Nepal autobusi doli nga rruga, 25 persona humbën jetën

0

Të paktën 25 persona kanë vdekur dhe shumë tjetër kanë pësuar lëndime në një aksident autobusi në veriperëndim të Nepalit, thotë policia.

Sipas medieve të huaja, automjeti po udhëtonte përgjatë rrethit Mugu kur u largua nga rruga pak pas mesditës të martën.

Shkaku i këtij aksidenti mbetet i paqartë, por disa raporte sugjerojnë se autobusi mund të ketë pasur një problemet me frenat e dështuar.

Aksidentet rrugore nuk janë të rralla në Nepal dhe zakonisht shkaktohen nga rrugët e këqija ose automjetet e mirëmbajtura dobët.

Për t’ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here