Pësoi aksident, ndërron jetë në Spitalin e Traumës drejtuesi i furgonit të Postës Shqiptare

0

Mësohet se ka ndërruar jetë në Spitalin e Traùmës 35 vjeçari, Kristi Plluska, i cili u aksídentua mesditën e sotme pranë fshatit Bulgarec në Korçë ndërsa drejtonte furgonin e Postës Shqiptare.

Plluska nuk mundi ti shpëtonte plaágëve të marra. Furgoni të cilin drejtonte u përplas fillimisht me një Benz dhe më pas goditi një pemë. Ai mbeti i bllokuar në automjet dhe u desh ndërhyrja e zjárrfikësve për ta nxjerrjë nga automjeti i dèmtuar.

Aksídenti i rèndë ka ndodhur në aksin rrugor Korçë-Pogradec mesditën e sotme në fshatin Bulgarec. Burime për Faxweb.al thonë se është pèrplasur furgoni i postës me një automjet tjetër, ndërkohë që ka hasur vështirësi për të nxjerrë trupin e të plágosurit nga mjeti.

Ndërkohë, drejtuesi i mjetit Benz, i identifikuar me inicialet E.S., 29 vjeç është shoqëruar nga policia.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu