Princesha Charlene një “protagoniste” magjepsëse në festën kombëtare të Monakos

0

Princesha 44-vjeçare Charlene mori “pjesë” në festimet për ditën kombëtare të Monakos të shtunën. Në vitin 2020, festa kombëtare e principatës, më 19 nëntor, nuk u zhvillua për shkak të pandemisë, ndërsa në vitin 2021 Charlene nuk mundi të merrte pjesë, pasi pas një mungese të gjatë në Afrikën e Jugut dhe pas kthimit në Monako në mes të nëntorit, ajo u pranua menjëherë në klinikën e saj në Cyrih për t’u marrë me problemet shëndetësore.

Madje, pallati në njoftimin e tij kishte bërë me dije mungesën e bashkëshortes së gjakblusë monegaskut në eventet e festës kombëtare të principatës.

Një vit më vonë, duket se problemet shëndetësore të ish-kampiones së notit nga Afrika e Jugut tashmë i përkasin të shkuarës, pasi ajo jo vetëm mori pjesë në ngjarjet e festës kombëtare të principatës së pasur, por “vodhi” përshtypjet me pamje magjepsëse.

Charlene së bashku me Alberton, fëmijët e tyre binjakë, Zac dhe Gabriela dhe me të gjithë anëtarët e familjes Grimaldi vizituan Katedralen Monte Carlo të shtunën në mëngjes për shërbimin hyjnor dhe më pas u fotografuan jashtë kishës dhe më vonë përshëndetën turmën nga ballkoni i pallatit, siç është zakon çdo vit në një ditë të tillë.

Edhe pse dihet se dy motrat e Albertit, princeshat Stefania dhe Carolina, dallohen për elegancën e tyre, Charlene këtë herë ishte “protagonistja” e ditës.

Princesha bëri përshtypje me pallton e gjatë të bardhë, kapelën e madhe të zezë, të cilën e kombinoi me doreza të zeza dhe vathë të vegjël perla, ndërkohë që ishte gjithmonë pranë trashëgimtarit të fronit, Princit Jacques dhe vajzës së saj, Princeshës Gabriella. Zhak i vogël veshi një uniformë ushtarake dhe imitoi të atin në përshëndetje ushtarake për turmën. Gabriela e vogël kishte veshur një pallto të kuqe dhe kapele të zezë, si nëna e saj.

Vitin e kaluar në festën kombëtare të Monakos, dy princat shkaktuan bujë teksa mbanin në dorë vizatimet që kishin bërë, të cilat shkruanin në anglisht “Mummy we love you” dhe “Mummy na mungon”. Fëmijët e Charlene dukeshin të shqetësuar dhe tezja e tyre, Princesha Caroline, po përpiqej të qetësonte Zhakin e vogël, i cili ishte i shqetësuar. Nuk është rastësi që të shtunën gjatë ngjarjeve Princi Jacques mbante vazhdimisht dorën e nënës së tij.

Alberti dhe Charlene më afër se kurrë – çmimi i Princit për gruan e tij

Në atë kohë, mungesa disamujore e Charlene në Afrikën e Jugut dhe abstenimi i saj nga detyrat zyrtare në principatë për një kohë të gjatë ringjallën thashethemet se martesa e Albertit me ish-kampionin e notit.duke kaluar një krizë të rëndë.

Kontribut ishte zbulimi se, përveç dy fëmijëve të paligjshëm të princit, një grua 35-vjeçare braziliane kërcënoi se do të merrte masa ligjore nëse djali i Rainier dhe Grace Kelly nuk e njihte vajzën e saj 17-vjeçare si fëmijë biologjik. E reja ka lindur në vitin 2005, kur Monegasku gjakblu kishte hyrë tashmë në një lidhje me Charlene.

Megjithatë, “retë” në martesën e Albertit dhe Charlene duket se kanë filluar të shpërndahen. Të paktën kështu tregojnë fotot nga festa kombëtare e principatës së pasur, ku çifti duket i shkujdesur dhe i buzëqeshur ndërsa revistat franceze dhe spanjolle theksojnë se “Albert dhe Charlene janë më afër se kurrë”.

Në fakt, të enjten e 17 nëntorit, princi ka shpërblyer bashkëshorten e tij për kontributin e saj në sport, por edhe për shërbimet që Charlene i ka dhënë principatës në këtë fushë. Çifti ishte takuar në vitin 2000 në garat ndërkombëtare të notit Mare Nostrum në Monte Carlo.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu