Qëllohet me armë në drejtim të kushëririt të deputetit, polícía jep detaje

0

Një ngjarje e rèndë ka ndodhur rreth orës 12:30 në rrugën e Vukatanës në Shkodër, ku persona të paídentifikuar kanë qèlluar me á rmë zj árri në drejtim të një mjeti tip “Hyundai” me drejtues Fatjon Harushën 30 vjeç.

Fatmirësisht si pasojë e të shtènáve nuk ka të lënduar në njerëz, ndërkohë që disa persona janë shoqëruar dhe sipas polícisë dysh ohet se mes tyre mund të jenë edhe áutorët e ngjarjes.

Faxweb.al mëson se Fatjon Harusha është djali xhaxhait të deputetit Luan Harusha, ndërkohë që ende nuk dihen shkaqet e ngjarjes së rèndè.

Njoftimi i polícísë: Më datë 29.06.2020, rreth orës 12:30, në rrugën e fshatit Vukatanë, Shkodër, në rrethana ende të paqarta është qè lluar me ármë zjárri në drejtim të mjetit tip “Hyundai”, me drejtues shtetasin F. H. 30 vjeç, banues në fshatin Dobraç, Shkodër. Nga të shtènát nuk ka asnjë person të lënduar.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Pòlicisë dhe grupi hètímor. Si rezultat e veprimeve të shpejta janë shoqëruar disa persona dhe dyshôhet se mes tyre mund të jenë edhe aut orët e ngjarjes.

Vijon krèhja e zonës dhe grupi hètimor po vijon punën për fíksímin e çdo prove që mund të shërbejë për sqarimin e rrethanave të ngjárjes dhe ídentifikimin e autôrëve.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu