Rama publikon foton nga puna në sistemin e Kadastrës: Thonë pastaj që s’funksionon

0

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me akuzat për mosfunksionimin e sistemit online të Kadastrës. Përmes një postimi në rrjetin sociale “Facebook”, Rama ka shpërndarë një foto nga fluksi i punës në sistemin digjital, ku evidentohen data hyrëse dhe dalëse.

Shefi i qeverisë nënvizon se sistemi online është funksional ku qytetarët marrin shërbime pa patur nevoja për sekserë dhe për të dhënë rryshfet.

 

“Dhe thonë e thonë s’funksionon sistemi i ri i Kadastrës…

 

 

Kjo është vetëm një fotografi e fluksit të punës së sistemit digjital, ku mund të shihen qartë datat hyrëse e dalëse të aplikimeve, pa sportel, pa kontakt fizik me punonjësit, pa mundësi ndërhyrjeje nga lart, poshtë, anash për të marrë e dhënë favore, pa shans për rryshfet sepse sistemi nuk ha mik dhe pa të gjitha sekëllditë e tmerret e të kaluarës në marrjen e shërbimit.

 

Ndërkohë që po, e vërtetë, s’funksionon më sistemi i vjetër, zhbëhet përditë rrjeti i sekserëve, influencave të llojllojshme, buburrecave e minjve brenda kadastrës, të cilët vazhdojnë të dorëhiqen prej tharjes së burimeve të pista, vazhdon papushim puna për përmirësimin dhe rritjen e efiçencës së sistemit të ri, i cili ka ende problemet e veta, por edhe kështu siç është ka dhënë dy prova të mëdha, si një sistem ARMIQËSOR ME KORRUPSIONIN dhe MIQËSOR ME QYTETARIN”, shkruan Rama.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu