Reshje bore në veri! Temperatura në -5°C, moti në orët në vijim

0

Ditën e sotme do të shoqërohemi me mot të kthjellët por të ftohtë. Sipas MeteoAlb, vranësirat janë prezent në zonat malore ku pritet dhe momente të shkurtra me flokë dëbore. Parashikohet që këto kushte atmosferike të mbeten deri mëngjesin pasardhës.

Temperaturat e ajrit ulen ndjeshëm në mëngjes por rriten në mesditë duke bërë që minimumi dhe maksimumi të luhaten nga -5°C deri në 13 °C. Era do të fryjë mbetet e fortë në tokë dhe në det duke arritur shpejtësi 65-70 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në brigjet detare dallgë deri në 6 ballë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu