Reshje shiu dhe shtrëngata / Njihuni me parashikimin e motit për sot

0

Moti parashikohet me alternime vranësirash deri në të dendura. Duke u nisur që në orët e para të mëngjesit reshje shiu të herëpashershme në pjesën me të madhe të territorit me intensitet të ulët.

Në relievet kodrinore-malore dhe kryesisht në mesditë do të ketë reshje shiu me intensitet mesatar në formë shtrëngatash shoqëruar me shkarkesa elektrike.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Veriperëndim me shpejtësi 1-8 m/s, përgjatë vijës bregdetare era fiton shpejtësi deri në 15-20 m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 3-4 ballë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here