Rikthehen reshjet e borës/ Në Dardhë trashësia e saj arrin deri në 12 cm

0

Janë rikthyer reshjet e borës në Dardhë të Korçës ku deri tani trashësia e saj është nga 10 deri në 12 cm.

Burimet bëjnë me dije se në Voskopojë e Qafë-Qarrë ka reshje më të pakta dëbore. Momentalisht rrugët janë të kalueshme lehtësishtt dhe nuk raportohen probleme për furnizimin me energji elektrike.

Sipas informacioneve te deritanishme, situata në qarkun Korçë është normale dhe pa probleme emergjente.

Rreshjet e shiut dhe të debores ne lartesite mbi 1000 m kane qene me intensitet te ulet dhe te perkohshme duke mos krijuar probleme. Te gjitha akset nacionale jane te kalueshme e pa probleme, po ashtu edhe ato rurale jane te hapura. Ka patur prurje te perrenjeve nga mali i Gramozit ne bashkine Kolonje, per te cilat po punohet per evitimin e problemeve te ndryshme.
n
Ka patur nderprerje te shkurtra te energjise elektrike ne Zonen e Gores, bashkia Pogradec, si dhe ne fshatrat Vithkuq dhe Panarit, bashkia Korce. Grupet e punes jane terren per riparimin e defekteve. Te gjitha institucionet jane ne monitorim te situates.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu