Roma shpërdoron, humbet me Kumbullën titullar në Venezia

0

Roma dhe Jose Mourinho nuk janë në një moment të mire. Verdhekuqtë duhej të fitonin një ndeshje ndaj Venezias për t’u rinisur në Serinë A por në fakt pësuan një humbje surprizë 3-2 në transfertën e radhës.

Sot Mourinho kishte vendosur të hidhte në fushë Marash Kumbullën si titullar por që në minutën e 3’ jo për faj të lojtarit shqiptar, u ndëshkuan me golin e Caldaras.

Shikoni golat e Cikalleshit. Bomberi kuqezi i jep fitoren Konyaspor me dygolësh
Roma reagon duke përmbysur rezultatin me dy golat e Shomurodov dhe Abraham por pjesa e dytë ishte e çmendur.

Verdhekuqtë shpërdorojnë në mënyrë flagrante disa raste për gol ku edhe Kumbulla në një goditje këndi kishte rast ta bënte e në anën tjetër, Venezia arriti të gjente kuadratin dy herë duke përmbysur ndeshjen në 3-2.

Një humbje që do të djegë shumë për Romën e që po i largohet objektivave këtë sezo