Rusia: Do të rrisim prodhimin e armëve me 8 herë më shumë deri në fund të vitit

0

Prodhimi i predhave të artilerisë, tankeve, mortajave të kalibrave të ndryshëm dhe raketave ajrore të padrejtuara të prodhuara në uzinat e rajoneve Chelyabinsk dhe Kirov të Rusisë do të rritet shtatë deri në tetë herë deri në fund të vitit.

Kështu tha ministri i Mbrojtjes Sergei Shoigu gjatë vizitës së tij në kompanitë e luftës në rajonet Chelyabinsk dhe Kirov.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu