Sherr me mësuesin, nxënësi 17-vjeçar e qëllon me armë në këmbë

0

Një ngjarje e rëndë është regjistruar dje në një shkollë të mesme profesionale në Markopoulos Oropou, ku u arrestua një nxënës 17-vjeçar, i cili dyshohet se ka qëlluar me pistoletë mësuesin e tij.

Siç raporton ERT, gjithçka nisi në orën 8:45 të mëngjesit të së premtes në EPAL Markopoulos Oropou, ku gjatë pushimit të parë në oborrin e shkollës, 17-vjeçari, i cili është nxënës i vit të dytë në gjimnaz, qëlloi në këmbë një 36-vjeçar, me një fishek plastik në këmbën e majtë.

Më pas nxënësi u përjashtua nga shkolla e mesme dhe u largua, me vendim unanim të mësuesve, ndërsa mësuesi shkoi në Komisariatin e Policisë Oropou ku dha një deklaratë për ngjarjen.

Pistoleta me ajër dhe një karikator janë konfiskuar.

Bëhet e ditur se prindërit e tij janë arrestuar për neglizhencë të mbikëqyrjes ndaj të miturve dhe më pas janë lënë të lirë me urdhër të Prokurorit të Prokurorisë Penale.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu