Shkoi për të takuar 3 fëmijët e tij të vegjël, arrestohet shqiptari në Itali

0

Një burrë shqiptar u arrestua nga policia italiane pasi ka thyer urdhrin e dëbimit. 37-vjeçari u arrestua në vitin 2021 dhe u dëbua me vendim që të mos hynte më në Itali për 5 vjet.

Por shqiptari është arrestuar dje nga Karabinierët e Casarsa della Delizia në shtëpinë e prindërve të tij në Valvasone.

Sipas mediave italiane, shqiptari ishte justifikuar para policisë se kishte ardhur në Itali për të parë tre fëmijët e tij të vegjël pasi e kishte marrë malli.

Shqiptari do të dalë nesër para gjykatës dhe aty do të vendoset nëse ai do të qëndrojë në arrest shtëpie ose të përfundojë në burg.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu