PAMJE TË RËNDA/ Shkon të ushqejë tigrin në kopshtin zoologjik, 23-vjeçari sulmohet nga kafsha dhe vdes

0

Një video e tmerrshme kapi momentin kur një kujdestar i kopshtit zoologjik në Meksikë u godit nga një tigër gjatë kohës së ushqyerjes – përpara se të dërgohej me urgjencë në një spital, ku thuhet se vdiq nga një atak në zemër.

Jose de Jesus, 23 vjeç, bërtiti në agoni ndërsa tigri i kafshoi dorën pasi ai u përpoq të përkëdhelte “macen e madhe” në kopshtin zoologjik në Periban, Meksika perëndimore, tregojnë pamjet grafike të publikuara nga Mirror. De Jesus u dërgua me urgjencë në një spital, ku ai refuzoi t’i lejonte mjekët t’i prisnin dorën e tij të dëmtuar keq përpara se të vdiste nga një atak në zemër, sipas gazetës.

Pronari i kafshës thuhet se publikoi pamjet e tmerrshme për të treguar se punëtori ishte fajtor për sulmin. Pronari tha gjithashtu se ai kishte paguar faturat mjekësore të viktimës, raportoi Mirror.

Zyrtarët po hetonin nëse pronari, i cili gjithashtu thuhet se ka një luan dhe një krokodil në kopshtin zoologjik, kishte leje nga Ministria e Mjedisit dhe Burimeve Natyrore për t’i mbajtur kafshët atje, tha burimi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu