Shtangen turistët, 63-vjeçarja gjendet e vdekur në kabinën e anijes në Santorini

0

Gruaja u transportua me varkë në portin “ATHINIOS” të Santorinit dhe më pas u dërgua në Spitalin e Përgjithshëm të Thirës, ​​ku u konstatua dhe vdekja e saj.

Një 63-vjeçare, pasagjere në një anije në Santorini u gjet e vdekur në kabinë. Mediat greke shkruajnë se ngjarja ka ndodhur para pak orësh në një anije turistike që ishte nisur për në Santorini, ka humbur jetën brenda kabinës së saj.

Autoriteti Portual Thira u njoftua nga agjenti i anijes lundruese detare që ndodhej në portin e ishullit për pasagjeren që u gjet pa shenja jete në kabinë.

Gruaja u transportua me varkë në portin “ATHINIOS” të Santorinit dhe më pas u dërgua në Spitalin e Përgjithshëm të Thirës, ​​ku u konstatua dhe vdekja e saj.

Hetimet paraprake po kryhen nga Autoriteti Portual Thira, ndërsa trupi i pajetë do të transferohet në Shërbimin e Mjekësisë Ligjore të Pireut për autopsy.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu