- Advertisement -spot_img

TAG

ambasadore

Ja cilat janë emrat e 9 diplomatëve të propozuar për ambasadorë (Lista)

Kosova që nga 30 gushti ka mbetur pa ambasadorë në 12 shtete, kjo pasi ata që u shkarkuan në majin e këtij viti nga...

Adi Krasta sulmon Yuri Kim: Madame ambasadore jeni diplomate e dobët

Gazetari Adi Krasta ka sulmuar ambasadoren Yuri Kim pas qëndrimit që Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vendosur të mbajnë me ish kryeministrin Sali...

Reforma që po ballkanizon ambasadorët perëndimorë

Nga Andi Bushati Ambasadorët kryesorë të perëndimit në Tiranë janë bërë sot protagonistë të një parade turpi që rreket t’ua shesë shqiptarëve sapunin për djathë. Ata...

Yuri Kim braktis Shqipërinë? Ambasadorja e SHBA kandidate për… 

Ambasadorja e SHBA në Shqipëri, Yuri Kim, është kandidate për t’u bërë diplomatja e re amerikane në Korenë e Jugut. Mediat e huaja bëjnë me...

Kur pritet të lehtësohen masat Covid për shqiptarët? Flet ambasadorja shqiptare në Athinë

Ambasadorja shqiptare në Greqi, Luela Hajdaraga në një intervistë në “Radari Informativ” në “ABC” foli për masat e vendosura për Covid-19 dhe kushtet që...

Pas takimit me Joe Biden, Putin: Ambasadorët e shpallur non-grata do të kthehen në detyrë

Në Gjenevë të Zvicrës përfundoi samiti midis presidentit të Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, dhe presidentit të Rusisë, Vladimir Putin. Lajmi u konfirmua nga zyrtarë...

Po tentojnë ta heqin nga drejtimi i Shoqatës së Bashkive/ Voltana Ademi, iu nis letër urgjente ambasadorëve

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi, u ka dërguar një letër ambasadorëve të vendit tonë, pasi janë bërë përpjekje për ta hequr atë...

Osmani shkarkoi ambasadorin e dërguar prej Thaçit, vendin e ze bashkëshorti i saj

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani me një vendim të ditës së djeshme, shkarkoi 12 ambasadorë të Kosovës në vende të ndryshme të botës, pas...

Tensione në Ballkan/Mali i Zi dhe Serbia dëbojnë ambasadorët e njëra-tjetrës

Qeveria në shkuarje e Malit të Zi ka shpallur ambasadorin e Serbisë person të padëshiruar (non grata) dhe i ka kërkuar që të largohet...

Latest news

- Advertisement -spot_img