- Advertisement -spot_img

TAG

anije

Transportonin 69 emigrantë shqiptarë nga Belgjika në Britani, kapen tre kontrabandistë

Me anije peshkimi transportonin 69 emigrantë shqiptarë nga Belgjika Tre kontrabandistë ranë në prangat e policisë në Britaninë e Madhe, pasi u kapën duke transportuar...

Stërvitja “Defender Europe 2021”/ Polumbarë amerikanë dhe shqiptarë zhyten në Gjirin e Dukatit.

  Stërvitja “Defender Europe 2021” ka vijuar në një tjetër pikë të Shqipërisë. Polumbarë amerikanë dhe shqiptarë janë zhytur në Gjirin e Dukatit. Ministri i Mbrojtjes...

Kina zbarkon në Mars

Një anije kozmike kineze pa ekuipazh ka zbritur me sukses në sipërfaqen e Marsit, ka raportuar agjencia shtetërore kineze e lajmeve “Xinhua”. Sonda kineze...

Pronarët refuzojnë të paguajnë dëmet, konfiskohet zyrtarisht anija që bllokoi Kanalin e Suezit

Autoritetet egjiptiane kanë konfiskuar një anije mallrash masive që bllokoi Kanalin e Suezit muajin e kaluar për shkak të një mosmarrëveshje financiare me pronarin...

Anija përmbyset nga moti i keq, pasagjerët ‘zhduken’ në det

Gjashtë persona ndërruan jetë dhe 12 të tjerë janë zhdukur pasi një anije tregtare u përmbys disa milje në jug të Port Fourchon, në...

Trageti i pasagjerëve përplaset me anijen e mallrave: 25 persona të vdekur

Ekipet e shpëtimit në Bangladesh kanë gjetur 25 trupa të mbytur në një lumë, pasi një anije mallrash u përplas me një traget...

Tragjedi, vdesin të paktën 26 persona si pasojë e përplasjes së dy anijeve

Një traget në me rreth 50 pasagjerë në bord u përplas me një anije mallarash dhe u fundos të dielën që lamë pas në...

Bllokimi i Kanalit të Suezit nga anija, mësim për fuqitë detare

Pas shtatë ditësh, anija Ever Green është zhvendosur nga Kanali Suezit. Por  kostoja ishte tronditëse: Bllokimi i anijes ndërpreu tregtinë e 9.6 miliardë dollarëve çdo...

Teoria që po i frikëson të gjithë! Kaosi në Kanalin e Suezit erdhi nga mallkimi i Faraonit Ramesses II?

  Që nga data 23 mars në kanalin e Suezit ishte krijuar një kaos, teksa e gjithë kjo gjë mori fund të hënën. Kujtojmë që...

Cfarë po ndodh në brigjet e vendit tonë? Ambasada nxjerr foton

Në kuadër të një trajnimi, dy anije patrullimi të klasës Iliria (ALS Oriku dhe ALS Lissus) dhe anija amerikane USS Monterey kanë bërë disa...

Latest news

- Advertisement -spot_img