- Advertisement -spot_img

TAG

asteroid

Asteroidi Bennu mund të godasë Tokën? NASA llogarit datën

Quhet 101955 Bennu, është pjesë e grupit të asteroidëve Apollo që i vijnë rrotull Diellit në një orbitë të afërt me atë të Tokës...

Telashet nuk kanë të sosur, ky asteroid i rrezikshëm mund të përplaset me tokën

Një asteroid potencialisht i rrezikshëm i quajtur Bennu ka një shans 1 në 1.750 për të goditur Tokën nga tani e deri në vitin...

Një asteroid i fuqishëm pritet të godasë Tokën në tetor, zonë rreziku edhe Shqipëria

Shkencëtarët nga Agjencia Kombëtare e Hapësirës Ajrore e SHBA (NASA) dhe Agjencia Europiane e Hapësirës (ESA) kanë vërejtur se një asteroid po i afrohet...

Shkencëtarët flasin për rrezikun e asteroidit “Zoti i Kaosit”

Asteroidi famëkeq “Zot i kaosit” përbën më pak rrezik sesa mendonim, sipas ekspertëve. Agjensia Evropiane e Hapësirës (ESA) dhe NASA vënë në dukje se...

NASA tregon datën…Asteroidi gjigand i afrohet Tokës

NASA ka bërë me dije se asteroidi më i madh që do të kalojë nga Toka këtë vit, do të afrohet rreth 1.25 milion...

Austrofizikanti amerikan:” Një asteroid do i afrohet Tokës më 2 nëntor. Bota mund të mbarojë në 2020”

Në një periudhë të vështirë mes trazirash, zgjedhjesh në SHBA, në rritjen e numrit të të infektuarve në të gjithë botën, një asteroid po...

Latest news

- Advertisement -spot_img