KATEGORIA

EXTRA

Profesionet që po zhduken! Llamarinisti që punon vetëm për të ruajtur traditën

Me copën e llamarinës në dorë dhe disa vegla që i ka të trashëguara nga stërgjyshi, Kostika Gjezi nis të krijojë një formë luleje...

‘Puthja që ndriçoi qiellin’! Momenti mbreslënës i regjistruar nga kamera! Rrufeja ‘përshëndet’ të sapomartuarit në Zakynthos (Video)

Puthja e një çifti nga Britania e Madhe ka ndriçuar qiellin në Zakynthos, ku një rrufe e fuqishme dhe mahnitëse u duk në horizont...

Kërkesa për bretkosa po rrezikon speciet në Shqipëri dhe Azi

Në fillim të viteve 1980, Franca vendosi t'i jepte fund gjuetisë së bretkosave: një ndër ushqimet e preferuara të qytetarëve të saj, këmbët e...

E dinit? Sot Dita Botërore e maceve, si lindi kjo datë?

SHBA- Sot është Dita Ndërkombëtare e Maceve, një prej kafshëve shtëpiake, shkruajnë mediat e huaja. Dita Botërore e Maceve festohet çdo vit që nga viti...

Inagurohen ambjentet dhe shërbimet e reja të Klinikës Biqiku

  Klinika Biqiku pararojë dhe lider në fushën e mjekësisë ka zgjeruar gamën e shërbimeve dhe ambjenteve të saj.E vendosur në një nga rrugët më...

Meri Shehu bën parashikimin e papritur: Ja çfarë e pret kryeministrin pas datës 17 korrik?

Kryeministri Edi Rama feston sot 59-vjetorin. Astrologia Meri Shehu në një intervistë televizive, ka bërë parashikimin e horoskopit mujor për 12 shenjat e horoskopit....

Vajzat zihen për një palë rroba banjo

Një situatë e pazakontë ku 2 gra kanë goditur një vajzë për shkak se nuk u pëlqenin rrobat e saj të banjës, ka ndodhur...

I mashtroi dhe më pas i helmoi, gruaja “monstër” akuzohet për vrasjen e 14 personave

Një grua tajlandeze po përballet me 80 akuza, duke përfshirë vrasjen me paramendim, me autoritetet që pretendojnë se ajo përdori cianid për të...

100 vjet mardhënie diplomatike Shqipëri-Turqi/Ambasadori Turk Atay seri vizitash zyrtare në Elbasan

Ambasadori i Turqisë në Tiranë, Tayyar Kağan Atay, ka vizituar këtë të premte qytetin e Elbasanit. Delegacioni turk fillimisht është ndalur në një takim...

Miq ndër shekuj/Ambasadori Turk Atay takohet me prefekten e Elbasanit

Ambasadori i Turqisë në Tiranë, Tayyar Kağan Atay, ka vizituar këtë të premte qytetin e Elbasanit. Delegacioni turk është pritur nga prefektja e Qarkut...

Lajmet e fundit