KATEGORIA

EXTRA

A ishin alienë? Zbulohet e vërteta e rrathëve misteriozë në fshatrat e Gramshit

Disa rathë të rregullt, të gjetur pranë një lugine në fshatin Topojan, të Gramshit nxitën shumë teori mbi ekzistencën e alienëve. Të shumtë ishin ata...

Bleu magazinën për 390 £, britaniku gjen çantën me 6 milionë paund brenda

Një burrë mbeti pa fjalë pasi gjeti 6 milionë paund brenda një njësie magazinimi që bleu në një ankand të dorës së dytë –...

Pse shiu nuk hyn në Panteon, pavarësisht nga çatia e hapur?

Ka diçka të vërtetë në këtë legjendë, e cila zakonisht u referohet turistëve nga guidat, shkruan focus.it. Panteoni në Romë, i ndërtuar në vitin 27...

Habiten mjekët/ Foshnja lind me dy penisë, por i heqin më të madhin

Një djalë në Brazil ka lindur me dy penisë, ndërsa mjekët i gjymtuan atij më të madhin. Mjekët në Universitetin Federal të Sao Paulos...

‘Në Sheshin ‘Skënderbej’ ndodhet i vetmi polic trafiku në Shqipëri’. Çfarë shkruhet në librin e gazetarit suedez për diktatorin Hoxha dhe “Bllok”-un

Memorie.al publikon një reportazh të gazetarit të njohur suedez, Sven Aurén, të botuar në gazetën “Svenska Dagbladet” të Stokholmit, lidhur me katër vizitat e...

Del fotoja e ‘fantazmës së Kievit’ që ka rrëzuar 10 avionë

Para disa ditësh u publikua lajmi se në Kiev ekziston një pilot i cili është mbiquajtur ‘Fantazma e Kievit’ për shkak se ai është...

Si subjekt filmash/ Babai shqiptar nga Shkodra shkon në Kiev dhe shpëton të bijën nga bombardimet ruse

Historia e një vajze shqiptare të mbetur në mes të konfliktit të armatosur në Ukrainë, ka patur një fund të lumtur. Babai i saj u...

Rama ‘tallet’ me Rusinë, poston fotomontazhin e fëmijës ukrainas duke bërë ç*çin në tankun armik

Memet dhe fotot që po qarkullojnë online për luftën në Ukrainë kanë tërhequr vëmendjen e kryeministrit Edi Rama. Ai ka ndarë mëngjesin e sotëm...

Plas lufta, sozinë e Putinit e kap paniku

Frika ka kapluar edhe sozinë e Putin, Sobala. 53-vjeçari me banim në Wroclaw, Poloni, pranon se ndihet i tensionuar që kur Putin dha urdhrin për...

Rama bëhet me bojë stilolapsi në ballë, te Komisioni Hetimor, Jorida Tabaku s’e mban të qeshurën: Ke një yll në ballë! (FOTO)

Kryeministri Edi Rama është zhgarravitur në ballë teksa dëshmonte tek Komisioni Hetimor për Inceneratorët. Rama u bë me bojë stilolapsi. Pasi kryeministri evidentoi zhgarravinën, nuk...

Lajmet e fundit