- Advertisement -spot_img

TAG

Astrazeneca

Ky shtet vendos ndalimin e AstraZeneca-s për moshën nën 60 vjeç

Komisioni i Vaksinimit në Greqi pritet që të rekomandojë që vaksina e prodhuar nga AstraZeneca të mos u bëhet personave që janë nën 60...

Pas vaksinimit me AstraZeneca, stilisti humb jetën në mënyrë të mistershme

Një stilist grek, është gjetur i pajetë brenda shtëpisë së tij, nga shoqja e ngushtë. Stilisti 32-vjeçar Nassos Katris, nuk i ishte përgjigjur telefonatave të...

Edi Rama: Mbërrijnë 40.800 vaksina AstraZeneca në Rinas

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se kanë mbërritur 40.800 vaksina AstraZeneca në Tiranë. Këto doza vijnë si pjesë e financimit të qeverisë shqiptare,...

Pse njerëzve u mpikset gjaku pas vaksinave? Studiuesit zbulojnë arsyet

Studiuesit gjermanë besojnë se kanë gjetur arsyen e rasteve të rralla të zhvillimit të trombozave, pas injektimit të vaksinave AstraZeneca dhe Johnson&Johnson. Të dhënat paraprake...

Pasi u vaksinua me AstraZeneca 35-vjeçari në Greqi pëson trombozë

Drejtori i Spitalit të Përgjithshëm Universitar të Heraklionit në Greqi, Geroge Chalkiadakis njoftoi se një 35-vjeçar pasi mori dozën e vaksinës AstraZeneca, pësoi trombozë. Chalkiadakis...

U vaksinua me AstraZeneca,gruaja tmerrohet nga pamja e saj

Vaksinat anti-Covid thuhet se sjellin efekte anësore dhe një grua ka treguar reaksionin alergjik që pësoi pasi mori dozën e parë. Vicky Richardson nga Fareham,...

AstraZeneca dështon sërish,një tjetër person shfaq probleme me mpiksjen e gjakut

Një tjetër qytetar ka shfaqur shqetësime për mpiksjen e gjakut në Kanada. Lajmi është raportuar nga autoritetet shëndetësore kanadeze, ndërsa njoftohet se qytetari kishte marrë...

40.800 doza vaksinash AstraZeneca/ BE mbështet Shqipërinë për të mposhtur këtë pandemi

Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ka reaguar në lidhje me marrjen e 40.800 vaksinave të AstraZeneca nga mekanizmi Covax. Soreca me anë të...

LAJMI I FUNDIT/ Mbërrijnë në Rinas 40 800 doza AstraZeneca

  Kanë ardhur përmes aeroporti të Rinasit  40 800 doza të vaksinës AstraZeneca, nëpërmjet instrumentit Covax. Në aeroport i ka pritur ministra e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu,...

Kompanitë në konkurencë, kush është vaksina anti-Covid më e përdorur në botë

Në momentet që flasim vaksina AstraZeneca e prodhuar nga universiteti i Osfordit është aplikuar në 118 shtete, e ndjekur nga Pfizer në 81 shtet,...

Latest news

- Advertisement -spot_img