- Advertisement -spot_img

TAG

Biznes

Mund të paguheni €28,000 për të jetuar në këto fshatra italian, nëse plotësoni 4 kushte

Nëse keni menduar – ose ëndërruar – që të nisni një biznes të vogël lokal në një fshat piktoresk – në këtë rast në...

Gjarpri 2 metra vërtitet poshtë televizorit, njerëzit të tmerruar

Ngrohja e ka bërë që gjarpërinjtë të dalin në sipërfaqe duke trembur jo pak qytetarët. Sëfundmi në rrjetet sociale po qarkullojnë pamjet nga një...

Hajdutët grabisin me armë biznesin e Armand Dukës. Marrin afro 100 milionë lekë nga kasaforta

Grabitet me armë biznesi i Armand Dukës, hajdutët marrin afro 100 Persona të armatosur me pistoleta dhe leva kanë sulmuar më 14 prill zyrat e...

Kush është biznesmeni që u paralajmërua mbrëmjen e djeshme me tritol. Vëlla i ish-prokurorit

Një shpërthim tritoli ka tronditur mbrëmjen e djeshme Mamurrasin, në banesën e një biznesmeni. Sasia e tritolit ka shpërthyer në oborrin e banesës së shtetasit...

Shpërthim me tritol gjatë natës në derën e një biznesi

Sot rreth orës 03:25, në lagjen “Skënder Libohova” Lushnjë, në derën e jashtme të një ambienti që ka shërbyer më parë si dyqan, në...

Njihuni me shifrat e çmendura. Sa para po fitojnë kompanitë prodhuese të vaksinave anti-Covid

Ardhja e vaksinave Covid-19 premton një kthim në jetën më normale – dhe ka krijuar një treg global me vlerë dhjetëra miliarda dollarë në...

Ja taksat që do të ulen nga 1 janari/ Bizneset e vogla pa TVSH

Rreth 50 mijë biznese të vogla në të gjithë vendin nuk do të paguajnë më Tatim mbi Vlerën e Shtuar duke nisur nga 1...

Latest news

- Advertisement -spot_img