- Advertisement -spot_img

TAG

Bombë

Shpërthim i fuqishëm në Egjipt, humbin jetën 8 persona, ISIS merr përsipër sulmin terrorist

Një bombë në rrugë shpërtheu në pjesën veriore të Gadishullit Sinai, duke vrarë tetë anëtarë të forcave të sigurisë të Egjiptit, përfshirë një oficer,...

Valixhja e dyshimtë panikos qytetarët, alarm për bombë në stadiumin Dinamo

Një valixhe e dyshimtë është gjetur mbrëmjen e sotme në stadiumin Dinamo duke shkaktuar një alarm për bombë. Tiranë/Informacion paraprak Me datë 26.07.2021, në rrugën “Sulejman...

Policia në panik, alarm për bombë pak para ndeshjes Itali-Zvicër

Një alarm për bombë ka ngritur në këmbë të gjithë policinë e Romës, ndërkohë që për pak pritet të nisë ndeshja Itali-Zvicër. Alarmi është dhënë...

“Ti ulërije por unë nuk vija dot te ty”, bomba i vrau nënën dhe katër vëllezërit, 6-vjeçarja bashkohet me të atin

Një vajzë e vogël nga Gaza i ka mbijetuar sulmit tragjik izraelit që shkatërroi i shtëpinë duke vrarë nënë e saj dhe katër motrat...

U lajmëruan me urgjencë se do të shpërthente një bombë, basketbollistët e tmerruar shtrihen në parket

Palesntina dhe Izraeli vazhdojnë të kenë konflikte ushtarake me njëri-tjetrin për shkak të terrritoreve, që secila palë pretendon se janë të vetët. Gjatë këtyre ditëve...

Telebanët shtojnë sulmet/ Bomba në shkollën e femrave shkakton 68 të vdekur dhe 165 të plagosur

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar në një shkollë vajzash në Kabul të Afganistanit ku të paktën 68 persona ndërruan jetë, ndërsa 165 të...

Mbetet i vrarë një person dhe 12 të plagosur,shpërthen bomba në Bagdad

Një person ka mbetur i vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur si pasojë e një shpërthimi të një bombe në Bagdad. Ngjarja ka ndodhur...

Sulm me bombë në një kishë,plagosen 14 persona humbin jetën dy autorët

Të paktën 14 persona janë plagosur dhe 2 të tjerë kanë humbur jetën në një sulm vetëvrasës që ka ndodhur këtë të dielë në...

LAJM I FUNDIT/ Alarm për bombë në shtëpinë e ish-kryeministrit, policia në krye të detyrës

Një telefonatë për vendosjen e një bombe në shtëpinë e ish-Kryeministrit, Antonis Samaras, alarmoi policinë greke mbrëmjen e kësaj të shtune. Autoritetet ligjzbatuese morën telefonatën...

Grupi Islamik merr përsipër sulmin me bombë,ku mbetën të vrarë 32 persona e qindra të plagosur

Grupi xhihadist Shteti Islamik (IS) ka thënë se ishte pas sulmit me bombë në kryeqytetin Irakian, Bagdad, të enjten në 21 janar, ku mbetën...

Latest news

- Advertisement -spot_img