- Advertisement -spot_img

TAG

britania e madhe

Si do të funksionojnë testet Covid 19 për udhëtimet (Rregulli i semaforit)

  Britania do të konfirmojë në fillim të majit nëse do të lejojë rifilimin e udhëtimeve ndërkombëtare nga data 17 maj dhe se cilat vende...

I zhdukur prej dy javësh nga shtëpia, gjendet trupi i pajetë i 19-vjeçarit

  Richard Okorogheyo 19 vjeç u zhduk dy javë më parë, pasi u pa për herë të fundit të merrte një taksi nga shtëpia e...

Zbulohet sistemi i ri i udhëtimeve. Semafor me tri ngjyra për destinacionet, ja kriteret

  Kryeministri britanik Boris Johnson ka gati një sistem të ri për udhëtimet ndërkombëtare që bazohet te semafori me tri ngjyra. Sistemi i ri i semaforit...

Britania me një këmbë drejt hapjes së plotë,Ja data kur pritet vendimi i MADH

Masat kufizuese që janë marrë, por edhe procesi i vaksinimit duket se kanë dhënë një efekt shumë pozitiv në përmirësimin e situatës nga pandemia...

Ulen shifrat e të infektuarve dhe viktimave nga COVID-19 në Britaninë e Madhe, ja çfarë thonë ekspertët

Situata e COVID-19 në Britaninë e Madhe, është duke u vendosur gradualisht drejt një normaliteti. Autoritetet shëndetësore kanë njoftuar se janë ulur së tepërmi numri...

Kryeministri Johnson: Shumë të sigurt për vaksinën AstraZeneca

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, ka hedhur poshtë idenë se Mbretëria e Bashkuar do të pezullojë përdorimin e vaksinës anti-Covid “AstraZeneca”, të...

Autobusët shndërrohen në ambulanca të improvizuara,rritet numri i rasteve me Covid-19

Stafi i NHS-së në Britaninë e Madhe po përgatitet të transportojë pacientë duke përdorur dy autobusë në Londër që janë shndërruar në ambulanca të...

Policia Kufitare e Rinasit ndëshkon me 7 milionë lekë gjobë 9 shtetas

Policia Kufitare e Rinasit ndëshkon me 7 milionë lekë gjobë 9 shtetas, për shkelje të vetëkarantinimit të detyrueshëm 14-ditor që duhet të kryejnë shtetasit...

Punësim në Bitaninë e Madhe/ Rregulla të reja për aplikim online

Duke nisur nga 1 janari i vitit që vjen, në Britaninë e Madhe do të hyjnë në fuqi rregulla të reja për emigracionin. Siç njoftoi...

Latest news

- Advertisement -spot_img