- Advertisement -spot_img

TAG

coronavirus

“Të vaksinuarit nuk mund të lindin fëmijë”, shokojnë mediat gjermane

  Mediat gjermane publikojnë të dhëna interesante për vaksinimin, por edhe shokuese për heshtjen e numrit të të vdekurve në Serbi. Serbia hesht për shifrën...

Vdesin 4 persona pas marrjes së vaksinës ruse

  Katër persona vdiqën së fundmi në Rusi menjëherë pasi morën vaksinën kundër coronavirusit Sputnik V në raste të paraportuara më parë, të cilat po...

Shkencëtarët / Sa kohë mund të mbrojë detyrën vaksina e koronavirusit?

Ian Haydon ndihmoi në testimin e vaksinës së koronavirusit Moderna vitin e kaluar dhe tani ai duhet të bëhet duke testuar dhe përveç vaksinave...

Lakuriqi i natës përhapi Covid-19? Zbulohet origjina e vërtetë e koronavirusit

Sipas një projektraporti mbi origjinën e COVID-19-s, të Organizatës Botërore të Shëndetësisë në bashkëpunim me autoritetet kineze, transmetimi i virusit nga lakuriqët e natës...

Humbi betejën me Covid-19, personazhet e njohur shqiptarë reagojnë të pikëlluar

Ditën e sotme u shua përgjithmonë aktori i njohur shqiptar, Luran Ahmeti. I ndjeri ishte infektuar me Covid-19 dhe nuk arriti ta fitojë betejën...

Rreziku i madh që e pret botën fill pas pandemisë së koronavirusit

Nga Kent Harrington, Project Syndicate Teksa vaksinimet po shtojnë shpresat për t’i dhënë fund pandemisë, po rriten me shpejtësi edhe parashikimet në lidhje me botën...

Collins: Hezitimi ndaj vaksinave, mund të zgjasë pandeminë

Drejtori i Institutit amerikan të Shëndetit Kombëtar Francis Collins tha të enjten se personat që hezitojnë të marrin vaksinat kundër COVID-19 mund të kontribuojnë...

Nuk paskan të sosur/ Në Indi shfaqet mutacioni i dyfishtë i Covid

India e përballur me numrin më të lartë ditor të infektimeve dhe vdekjeve nga koronavirusi këtë vit, raportoi shfaqjen e një variant te ri...

Parashikimi i Gates: Ja kur i kthehet bota i kthehet normalitetit

Bota mund t’i rikthehet normalitetit nga fundi i vitit 2022. Kështu është shprehur Bill Gates në një intervistë me gazetën polake Wyborcza, gjatë një...

Shqipëra shënoi rritjen më të madh të vdekjeve gjatë muajve pandemikë, më e larta në Evropë

Janari dhe shkurti të një viti më parë ishin dy muaj të qetë në gjithë globin dhe askush nuk do të mund ta parashikonte...

Latest news

- Advertisement -spot_img