- Advertisement -spot_img

TAG

covax

COVAX nënshkruan marrëveshje me Novavax për 350 milionë doza vaksine

COVAX ka nënshkruar një marrëveshje me kompaninë amerikane të bioteknologjisë “Novavax” për të siguruar 350 milionë doza të vaksinës së tyre kandidate, që do...

Rama-Manastirliu në Koplik: Në qershor vijnë edhe 23 mijë vaksina Pfizer nëpërmjet Covax

Tiranë, 31 Mars – Kryeministri Edi Rama dhe Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, kanë ndjekur nga afër vaksinimin e të moshuarve...

Mbërrijnë dozat e para të vaksinave anti-Covid në Kosovë, ministria shpjegon fazat e procesit

Në Kosovë, të dielën më 28 mars, do të arrijë kontingjenti i parë me24.000 doza të vaksinave kundër koronavirusit, të kompanisë AstraZeneca, thonë për...

Nis vaksinimi i mësuesve në Gjirokastër

Përveç qytetit të Beratit, mëngjesin e 16 marsit ka nisur vaksinimi i mësuesve edhe në qytetin e Gjirokastrës. Rreth 578 mësues kanë plotësuar formularin për...

Manastirliu: Në 10-ditëshin e parë të marsit pritet të vijnë vaksina nga COVAX

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, nga stadiumi “Air Albania” ku edhe po vijon vaksinimi i personelit shëndetësor tha se deri më tani janë realizuar...

Pfizer sjell vaksinat në fund të janarit/Vaksinat nga Covax do t’i marrim në shkurt

Në fund të janarit pritet të mbërrijë një sasi e vaksinave të Pfizer, pjesë e kontratës së lidhur nga qeveria shqiptare direkt me kompaninë...

Shqipëria marrëveshje me COVAX/ Vendet e varfra do të vaksinohen të fundit

COVAX dhe Shqipëria kanë arritur të nënshkruajnë një marrëveshje, ku kjo e fundit synon në bashkojë birimet e vendeve të pasura dhe të varfra,...

Latest news

- Advertisement -spot_img