KATEGORIA

SHENDET

Ulen ndjeshëm rastet me Covid gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri, 3 humbje jete

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 1664 testime, 195 qytetarë të infektuar, 3 humbje jete dhe 183 të shëruar në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë...

Covid-19 në Kosovë, vetëm 2 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka informuar se nga 1 mijë 265 testime, vetëm dy...

Kosova raporton 6 raste të reja me COVID-19, asnjë vdekje në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është regjistruar asnjë viktimë nga COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 6 raste të reja...

Raste të konfirmuara me Omicron në Britani, Gjermani, Itali dhe Hollandë

Britania, Gjermania, Italia dhe Hollanda zbuluan raste të variantit të ri të koronavirusit Omicron të shtunën dhe kryeministri britanik Boris Johnson njoftoi masa të...

Varianti “monstër” vjen në Europë/ Omicron zbulohet në Britaninë e madhe, Gjermani, Belgjikë e Holandë

Kryeministri britanik Boris Johnson ka dalë këtë mbrëmje në një konferencë të rrallë shtypi për koronavirusin, çka demostron rrezikshmërinë dhe shqetësimin e autoriteteve britanike...

405 raste të reja me Covid-19 dhe 8 viktima në Shqipëri

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 2,657 testime, 405 qytetarë të infektuar, 8 humbje jete dhe 548 të shëruar në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë...

OBSH: Varianti i ri Omicron është një shqetësim

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka deklaruar një “variant të ri shqetësues”, pra një mutacion të ri të koronavirusit. Varianti, me emrin Omicron, u raportua...

U premtonte grave shërim me ‘penisin e tij magjik’, dalin pamjet skandaloze të gjinekologut duke kryer marrdhënie me pacientet e tij

Një mjek italian i njohur me pseudonimin ‘Dr. Flauti Magjik’ ka dhënë dorëheqjen nga spitali ku punonte pasi u kap gjysmë i zhveshur në...

5 vdekje nga Covid në Shqipëri, vazhdon numri i lartë i infektimeve gjatë 24 orëve të fundit

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 2,761 testime, 516 qytetarë të infektuar, 5 humbje jete dhe 597 të shëruar në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë...

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 609 qytetarë të infektuar, 10 humbje jete në 24 orët e fundit

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 3,598 testime, 609 qytetarë të infektuar, 10 humbje jete dhe 642 të shëruar në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë...

Lajmet e fundit