KATEGORIA

SHENDET

Gjoba deri në 1000 euro për ata që nuk kanë “green pass” në ambiente të mbyllura. Italia ashpërson masat

Për të shmangur një valë tjetër të pandemisë me raste të reja dhe viktima, Italia po ndërmerr masa të ashpra për qytetarët. "Green Pass"...

A do të paguhen me orë shtesë? Ministrja zbulon si do jetë mësimi dy javët e para të shtatorit

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, ka zbuluar ditën e sotme udhëzuesin e hartuar na Agjencia për Sigurimin e Cilësisë në Arsimin Parauniversitar (ASCAP) “Për...

Shpërthen frikshëm COVID-19 në Greqi. 1.605 të infektuar dhe 10 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë në Greqi ka publikuar të dhënat e fundit të ecurisë së COVID-19 atje. Në njoftimin zyrtar thuhet se gjatë 24 orëve të...

Rritet numri i të infektuarëve me COVID gjatë 24 orëve të fundit

Janë kryer 2568 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me Covid19, 40 qytetarë, në këto bashki: 12 raste në Tiranë, nga 5 raste...

Dehidratimi nga temperaturat e larta, ja çfarë duhet të konsumoni

Dehidratimi ndodh kur ju humbisni më shumë lëngje nga sa konsumoni dhe etja është sinjali paralajmërues që tregon se po filloni të dehidratoheni. Dehidratimi ndodh...

Delta/ 1 viktimë nga Covid në Kosovë shtohen rastet e infektimeve

Një person ka vdekur nga koronavirusi në Kosovë të premten. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, pozitivë me COVID-19...

Vaksinohuni para fillimit të vitit të ri akadamik! Manastirliu apel studentëve

  po afron viti i ri akademik. Ministrja u bën apel të rinjve dhe studentëve. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu i ka bërë apel gjithë studentëve...

Do shpërblehet me 100 dollarë kush bën vaksinën ndaj Covid

Do shpërblehet me 100 dollarë kush bën vaksinën ndaj Covid. New York po planifikon që të paguajë 100 dollarë për çdo person që vendos të...

Ekspertët hedhin poshtë mitin që ka përndjekur kremin e diellit

Në stinën e nxehtë, kur lëkura është në kontakt të drejtpërdrejtë me diellin e fortë, ju e dini që kremrat mbrojtës ndaj rrezeve të...

Ishte prekur nga varianti ‘Delta’/ Koronavirusi i merr jetën një 11-vjeçareje

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Itali, ku mediat e vendit fqinj, shkruajnë se një 11-vjeçare e konfirmuar me variantin Delta të virusit,...

Lajmet e fundit