- Advertisement -spot_img

TAG

covid-19

Situata me pandeminë në spitalet Covid/ 150 pacientë marrin trajtim mes të shtruarëve dhe grave shtatzëna në mosha të reja

TIRANË Në një raportim nga spitali Infektiv, u tha se deri më tani kanë mbërrritur për trajtim spitalor rreth 13 urgjenca me komplikacione të rënda...

Numra të lartë të infektuarish në Greqi, humbin jetën 43 persona nga Covid-19

Në 24 orët e fundit në vendin fqinj në Greqi, janë konfirmuar të infektuar me Covid, 2 170 raste të reja dhe kanë humbur...

A duhet një dozë e tretë? EMA u jep fund hamendësimeve mbi vaksinën anti-Covid

Agjencia Europiane e Barnave është shprehur sipas një raporti të publikuar sot nga KE se nuk shihet e nevojshme bërja e një doze të tretë...

Nuk u vaksinua, makthi i 29-vjeçares: Nuk pi dot asnjë gllënjkë ujë

Një 29-vjeçe greke e pavaksinuar ka rrëfyer makthin që kaloi nga koronavirusi. “Kam pasur një emboli pulmonare (shkaktohet nga një mpiksje gjaku) nga koronavirusi. Unë...

COVID19/ Situatë alarmante: 1054 raste të reja dhe 3 humbje jete në 24 orët e fundit

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 7,256 testime, 1054 raste të reja, 3 humbje jete dhe 469 të shëruar në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë...

COVID19/ 486 raste të reja dhe 3 humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe njerëzit e afërt dhe për të frenuar...

‘Vudu-virusi’/ Pronarja e sallonit të bukurisë gjobitet me shumën e majme për protestën anti-Covid

Pronarja e një salloni bukurie në qytetin britanik të Liverpool është gjobitur 12,000 paundë nga autoritetet për shkelje të rregullave Covid-19 dhe për mbështetje...

COVID19/ 2 humbje jete dhe 768 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat e reja të ecurisë së COVID-19 në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 768 raste...

Raportohen 1139 pacientë me Covid-19 të shtruar në spitalet e Kosovës

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar (SHSKUK) tha më 29 gusht se në spitalet dhe klinikat ku trajtohen pacientët me koronavirus janë të shtrirë 1.237...

COVID19/ 921 raste të reja dhe 1 humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe njerëzit e afërt dhe për të frenuar...

Latest news

- Advertisement -spot_img