- Advertisement -spot_img

TAG

Defender 21

Trupat shqiptarë vihen në provë, Rama publikon pamjet nga “Defender 21”

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet e stërvitjes “Defender 21” teksa teston gatishmërinë e Forcave të Armatosura Shqiptare për operacionet e kërkim-shpëtimit. Forcat e Armatosura...

Yuri Kim duke qëlluar me mitraloz pranë forcave “Defender 21”

Ambasadorja Yuri Kim i është bashkuar sot stërvitjes së “Defender 21” në zonën e Bizës, pranë Malit me Gropa në Tiranë. Ajo shihet me një...

“Defender 2021”, Yuri Kim nga Vlora: Kur aleatët e NATO-s bashkëpunojnë ato janë dominues

Ambasadorja amerikane Yuri Kim deklaroi nga Vlora se kur aleatët e NATO-s bëhen bashkë ato janë dominues. “Është një rritje domethënëse për të bashkëpunuar si...

Defender 21/ Forcat ushtarake demonstrojnë gjetjen e një mine

  Momentalisht mjetet e ushtrisë amerikane po demonstrojnë gjatë stërvitjes ‘Defender 21’ zbulimin e një mine në zonën e Zall Herrit. Gjithashtu është realizuar shtrimi i...

Helikopterë dhe blinda, “Defender 21” zbarkon në këto qytete të Shqipërisë

Përveçse për trupat ushtarake shqiptare, stërvitja “Defender 21” do të ketë disa data kur do të jetë e hapur për publikun. Ajo do të udhëtojë...

“Defender 2021”reagon Yuri Kim: Stërvitja sjell rritje ekonomike

Teksa në Aeroportin “Nënë Tereza” ka mbërritur avioni me 276 ushtarë amerikanë, ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka mbajtur fjalën nga Rinasi duke thënë...

‘Defender 21’, mbërrin në Rinas,avioni mbi 200 ushtarë amerikanë

Sapo ka mbërritur në aeroportin e Rinasit, avioni me 200 ushtarë amerikanë, të cilët do t’i bashkohen stërvitjes së madhe që po mbahet në...

Latest news

- Advertisement -spot_img