- Advertisement -spot_img

TAG

dogane

Punëtorët sezonale presin me orë të tëra në Kapshticë

  Dhjetëra punëtorë sezonalë janë ndeshur me radhët e gjata në pikën doganore të Kapshticës duke qenë se vetëm kjo kategori do të lejohet të...

Mbyllet dogana e Kakavijës. Pala greke hidhet në grevë. Kush përjashtohet

Dogana e Kakavijës është mbyllur për 24 orë për shkak të grevës që po bëhet nga pala greke. Mbyllja nis nga e mërkura më...

Autoritet greke shtyjnë bllokimin e Pikës Kufitare të Kapshticës (Kur pritet rihapja)

Njoftimi i plotë: Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Korçë. Stacioni i Policisë Kufitare Kapshticë: Autoritetet e Policisë Greke, në vijim të masave të marra nga...

Radhë dhe fluks automjetesh në Morinë, kosovarët vijnë në Shqipëri për fundjavë

Radhë dhe fluks automjetesh është shënuar ditën e sotme në doganën e Morinës. Edhe pse jemi në një situatë pandemie, ka numër të lartë qytetarësh...

Kishte fshehur në valixhe 50 mijë Euro. Kapet në doganë. Ja ku po i çonte paratë

Policia kufitare në Kakavijë ka zbuluar pasditen e sotme një rast të mosdeklarimit të të hollave duke sekuestruar 50 mijë euro, ndërsa poseduesi është...

Latest news

- Advertisement -spot_img