- Advertisement -spot_img

TAG

drone

Gazetarja turke ironizon vendimin e qeverisë shqiptare për blerjen e dronëve

Gazetarja turke Sirin Payzin ka komentuar vendimin e qeverisë shqiptare për të blerë dronë nga Turqia. Përmes postimeve në Twitter, gazetarja ngre pyetjen ironike se:...

Vazhdojnë kërkimet për 2-vjeçarin që u zhduk në pyll. E vunë në gjumë dhe nuk e gjetën më kurrë

  Ata e vunë në shtrat si çdo natë dhe nuk e gjetën më kurrë. Mbi 200 njerëz marrin pjesë në kërkimin e një fëmije...

Parandalimi i aksidenteve rrugore, Policia e Lezhës kontrolle me dronë dhe radar

Lezhë Policia Rrugore e Lezhës rrit prezencën në rrugë duke ushtruar kontrolle me dronë, radar dhe drager, me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore. Kontrollet me dronë...

Turqia mund të furnizojë Shqipërinë me dronët vrasës. Media greke ngre shqetësimin

Polonia u bë vendi i parë i NATO-s që bleu 24 dronë turq “Bayraktar TB2”. Prodhimi dhe fuqizimi i Turqisë ka krijuar shqetësim në Athinë....

15 shoferë të arrestuar e 3,734 gjoba. U kontrolluan me dronë e radarë

Gjatë fundjavës policia rrugore ka arrestuar 5 drejtues mjetesh dhe ka vendosur 3734 masa administrative për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor. Kontrollet nga njësia...

Ja si mund të ndihmojnë dronët në luftimin e koronavirusit

Është bërë më shumë se një vit që nga koha kur janë regjistruar rastet e para të koronavirusit në Shqipëri dhe në botë. Kjo...

Latest news

- Advertisement -spot_img