- Advertisement -spot_img

TAG

Edi Rama

I riu tenton të kalojë shinat e trenit me makinë, ja si arriti t’i shpëtonte përplasjes/ VIDEO

Një video që është shfaqur nëpër rrjete sociale, tregon një aksident trafiku në Vreoci të Serbisë, ku shoferi i një makine për pak sa...

Rama pret Ministrin e Punëve të Jashtme të Arabisë Saudite: Ja ç’mendon ai për këtë vizitë

Kryeministri Edi Rama në një konferencë të përbashkët me Ministrin e Punëve të Jashtme të Arabisë Saudite Saudit, Princit Faisal Bin Farhan Al Saud...

A do t’i njohi Shqipëria talebanët? Ja përgjigja e Ramës

Në një intervistë për shërbimin afgan të Zërit të Amerikës, kryeministri Edi Rama tha se Shqipëria si vend anëtar i NATO-s duhet të merrte...

Rama- bashkëqeverisje me Bashën: Dora vijon të jetë e shtrirë për të bashkëpunuar në funksion të vendit

Me lojëra fjalësh duket se i është përgjigjur kryeministri Edi Rama interesit të gazetarëve lidhur me vendimin e kryedemokratit Lulzim Basha për të përjashtuar...

Rama për ‘CNN’: Kemi bërë çdo gjë për popullin afgan, por del diçka dhe na thyen shpresat/Ndoshta është një lojë e talebanëve

Në një intervistë për ‘CNN’ me gazetaren Isa Soares, kryeministri Edi Rama e ka konsideruar një lojë të talebanëve pengesën e qytetarëve afganë për...

Rama dhe Ahmetaj, inspektojnë zonën e rindërtimin në Laç

Rindërtimi ka përfshirë pjesë më të madhe të qytetit që u godit rëndë nga tragjedia e tërmetit. Kryeministri Edi Rama ishte sot në Laç ku...

U përfol për një takim me Bashën, zbardhet axhenda e Merkel në Tiranë

Ambasada gjermane në Tiranë ka zbardhur axhendën e kancelares Angela Merkel, gjatë vizitës që ajo do të ketë në vendin tonë të martën e...

Balla karshillëk Ramës në Elbasan

Një dron ka fluturuar mbi “Elbasan Arena” gjatë sfidës mes Shqipërisë dhe Hungarisë, pak minuta pas fillimit të pjesës së dytë të ndeshjes.   Gjyqtari ndali...

“Bukë e kripë e zemër”, Rama për BBC: Afganët që duan mund të qëndrojnë

Nga Sllovenia ku po merr pjesë në një samit, kryeministri Edi Rama deklaroi në një intervistë me Skype me televizionin ndërkombëtar BBC, se afganët...

Rama: Arrin në 457 numri i afganëve që shpërngulen nga lufta dhe mikpriten në Shqipërinë e besës

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se ka arritur në 457 numri i afganëve që janë strehuar në Shqipëri deri më tani. Rama shprehet se ata...

Latest news

- Advertisement -spot_img