- Advertisement -spot_img

TAG

emigracion

Rama: Erdha nga emigracioni se Shqipëria mund të bëhet, më besoni mua

Të dielën, kryeministri Edi Rama ua kushtoi të rinjve në Tiranë ku zhvilloi një takim elektoral në kuadër të fushatës për zgjedhjet e 25...

Meta apel: Largimi i trurit dhe i rinisë është një plagë e madhe për vendin, duhet ndalur sa më parë

TIRANË Presidenti i Republikës Ilir Meta e konsideron largim e trurit dhe rinisë një plagë të madhe për vendin. Ai bën thirrje për ta ndalur...

‘’Më duket sikur më ka ardhur djali’’, Basha preket nga nëna në Patos: Do të bëj gjithçka që fëmijët mos largohen nga Shqipëria

Kreu i PD, Lulzim Basha ka takuar në Patos nëna shqiptare që kanë fëmijët në emigracion. Ato i kanë shpjeguar dhimbjen dhe mallin që...

Largimi i të rinjve nga Shqipëria shtohet çdo ditë e më shumë/Cilat janë arsyet ?

Vit pas viti, fenomeni i emigracionit po merr përmasa alarmante dhe po përfshin segmente të shoqërisë me aftësi. Një anketë e vitit 2020 e...

Shqipëria vazhdon me “rrjedhjen e trurit”. OECD: E katërta në botë për rritjen e emigracionit të njërëzve të aftë

Vala e re e emigracionit po përfshin jo vetëm familjet por edhe shtresën e aftë të popullsisë. Organizata për Bashkëpunim Ekonomik dhe Zhvillim (OECD)...

Punësim në Bitaninë e Madhe/ Rregulla të reja për aplikim online

Duke nisur nga 1 janari i vitit që vjen, në Britaninë e Madhe do të hyjnë në fuqi rregulla të reja për emigracionin. Siç njoftoi...

Zbulohet anija e peshkimit që tranportonte 69 shqiptarë derjt Anglisë

Shtatëdhjetë e dy persona janë arrestuar pasi një anije peshkimi u kap në brigjet e Great Yarmouth të martën (17 nëntor). Personat e ndodhur në...

Latest news

- Advertisement -spot_img