- Advertisement -spot_img

TAG

erion veliaj

Kallëzimi i Bashës ndaj Veliaj, Gjykata e Lartë merr vendimin e papritur

Gjykata e Lartë ka vendosur ditën e sotme që padia e Lulzim Bashës kundër kryetarit të bashkisë së Tiranës Erion Veliaj për shpifje të...

Vizita e Dua Lipës në Tiranë revolton Besa Kokëdhimën: Yjet e vetëm në Shqipëri janë politikanët

Dua Lipa ishte për një vizitë disa ditore në Shqipëri, ku u takua me kryetarin e bashkisë Tiranë, Erion Veliaj dhe kryeministrin Edi Rama....

Bardhi: Veliaj të arrestohet menjëherë, është autori për shkatërrimin e Teatrit Kombëtar

Pasi kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj përshëndeti vendimin e Gjykatës Kushtetuese që la në fuqi vendimin për prishjen e Teatrit Kombëtar, ka reaguar edhe...

KKT miraton lejen për ndërtimin e Teatrit të Ri Kombëtar

Këshilli Kombëtar i Territorit ka miratuar lejen për ndërtimin e Teatrit të Ri Kombëtar. Lajmin e ka dhënë vetë kryebashkiaku Erion Veliaj përmes një...

Veliaj dhe kryebashkiaku i Athinës përurojnë Parkun Helen në liqenin e Farkës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe kryebashkiaku i Athinës, Kostas Bakoyannis përuruan sot “Parkun Helen”, i cili ndodhet në një hapësirë mjaft...

Çfarë po kurdiset, pas Yuri Kim mbërrin në kryeministri edhe Erion Veliaj

Kryeministri Edi Rama duket se ka axhendë të ngjeshur paraditen e sotme, ku pasi ka pritur në një takim ambasadoren amerikane Yuri Kim, në...

Gjobitet Olta Gixhari, ka një kërkesë për Erion Veliaj

Olta Gixhari është gjobitur për parking në vend të gabuar. Sipas saj, gjoba erdhi 1 muaj pas vendosjes së veturës poshtë shtëpisë së saj. Aktorja...

“Nëse merr Veliaj Kavajën dhe në Rrogozhinën,ja ku këtu jemi burrash që unë e lë këtë mandat” a do e mbajë fjalën Grida Duma...

“Nëse merr ai (Veliaj) në Kavajë dhe në Rrogozhinë 7% të votave, ja ku këtu jemi burrash që unë e lë këtë mandat”. Ky...

Erion Veliaj: I kam falur kandidatët e PD-së, të bashkëpunojmë për Kavajën e Rrogozhinën

Kryetari i bashkisë së Tiranës dhe drejtuesi politik për qarkun e Tiranës Erion Veliaj dha një deklaratë për mediat nga selia e PS-së, ku...

Veliaj shpall fitoren në një tjetër njësi: Mezi pres t’u shtrijmë dorën kundërshtarëve politikë

  “Faleminderit të gjithëve nga zemra , jemi këtu për atë që flet vetë, për fitoren e madhe në njësinë nr.3. Dua të falënderoj të gjithë...

Latest news

- Advertisement -spot_img