- Advertisement -spot_img

TAG

Fermerë

Nisën të digjnin mbetjet bujqësore, fermerëve u del situata nga kontrolli, shkrumbohen dy hektarë

Dy hektarë shkurre e pemë frutore janë shkrumbuar në Uzinën e Starovës në Berat pasi një zjarr i vënë nga fermerët ka dalë jashtë...

Fermerët italianë thyejnë rekordin për qershinë më të madhe në botë

Megjithse humbën një pjesë të konsiderueshme të prodhimit nga moti i keq, Italia ka thyer përsëri rekordin këtë vit. Fermerët italianë raportohet se kanë thyer...

Humb jetën fermerja 21-vjeçare në një aksident tragjik

Një fermere e re në Skoci vdiq në një aksident tmerri ndërsa punonte me makineri në një fushë në një fermë në Aberdeenshire. Janë mbajtur...

Nis sot aplikimi i fermerëve për naftën pa akcize, por shumica prej tyre ndjehen të përjashtuar

Nis sot në qytetin e Fierit aplikimi i fermerëve për naftën pa akcize, por banorët e zones shprehen se ndihen mosbesues dhe skeptikë pasi...

Latest news

- Advertisement -spot_img