Humb jetën fermerja 21-vjeçare në një aksident tragjik

0

Një fermere e re në Skoci vdiq në një aksident tmerri ndërsa punonte me makineri në një fushë në një fermë në Aberdeenshire.

Janë mbajtur homazhe për fermeren ‘pasionante’ dhe ‘dinamike’ të quajtur Caroline Rennie.

21 vjeçarja mendohet të ketë pasur vështirësi ndërsa punonte me makineri bujqësore të Shtunën pasdite në një fushë pranë qytetit të saj në vendlindjen e Turriff, Aberdeenshire.

Shërbimet e urgjencës shkuan në fushë menjëherë jashtë rrugës A947 Aberdeen në Banff pasi u njoftuan për një ‘incident’ të rëndë, por ajo u shpall e vdekur në vendin e ngjarjes.

Caroline Rennie, 21, mendohet të ketë pasur vështirësi ndërsa punonte me makineri bujqësore të Shtunën pasdite në një fushë afër qytetit të saj në vendlindjen e Turriff, Aberdeenshire

Mis Rennie, e cila vinte nga një prej familjeve të njohura bujqësore të Aberdeenshire, ishte vajza e dytë e Andreë dhe Annette Rennie, e Gask Farm, afër Turriff, dhe më e reja e një grupi të ngushtë prej 12 kushërinjsh.

Në një deklaratë të dhënë mbrëmë, anëtarët e familjes thanë: ‘Ne jemi shkatërruar nga humbja e Caroline, e cila ishte aq e mbushur me jetë, plot argëtim dhe shumë e dashur.

‘Ajo ishte një shoqe e shkëlqyer për të gjithë ata që e njihnin dhe do të mungojë shumë.’

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here