- Advertisement -spot_img

TAG

gjykata speciale

Përfundon seanca në Hagë, ja kur zhvillohet konferenca e radhës për ish-krerët e UÇK-së

Ka përfunduar seanca ndaj ish-krerëve të UÇK-së në Gjykatën Speciale të Hagës. Në përfundim të kësaj seancë gjykatësi Nicola Guillou, propozoi që konferenca e...

Gjykata lë në burg prokurorin Sali Hasa dhe 4 persona të tjerë

Gjykata Speciale ka lënë në burg prokurorin e Sarandës Sali Hasa dhe katër të tjerë. Në masën “arrest shtëpie”, gjykata ka lënë vetëm zyrtarin...

U shfaq duke blerë vota, Gjykata Speciale jep “Arrest me burg” për Etion Jokën

Gjykata Speciale ka lënë në fuqi masën e sigurisë “Arrest me burg” për Etion Jokën, kandidatin për deputet të LSI në Tiranë, të cilit...

Me kë u takua Kadri Veseli, del raporti i Speciales për vizitën në spital

Gjykata Speciale ka publikuar raportin e plotë të vizitës së para disa ditëve të Kadri Veselit në Kosovë, të cilën e kërkoi vet ai...

Gjykata Speciale ka pranuar kërkesën e Hashim Thaçit, kush është avokati që do ta përfaqësojë (EMRI-FOTO)

  Gregory W. Kehoe do të jetë zyrtarisht avokati i ri i Presidentit Hashim Thaçi në gjyqin në Hagë. Gjatë muajve të kaluar Thaçi mbrohej nga...

Latest news

- Advertisement -spot_img