- Advertisement -spot_img

TAG

intelegjence

Zbulim i bujshëm/ Inteligjenca artificiale identifikon personat më të rrezikuar për të vdekur nga Covid-19. Ky grup njerëzish është 8 herë më i prekur

Një mjet i ri i inteligjencës artificiale (AI) pretendon të llogarisë rrezikun e një pacienti për të vdekur nga COVID-19 dhe variantet shoqëruese duke...

Latest news

- Advertisement -spot_img