- Advertisement -spot_img

TAG

izrael

Vendi më i vaksinuar në botë, rekord rastesh me Covid-19

Për herë të parë që nga mesi i janarit, Izraeli, vendi ndoshta më i vaksinuar i botës regjistroi mbi 10,000 raste të reja me...

Kryeministri i këtij vendi merr i pari dozën e tretë të vaksinës Pfizer

Kryeministri i Izraelit, Naftali Bennett ka marrë dozën e tretë të vaksinës Pfizer/BioNtech. Izraeli u bë vendi i parë në botë që miratoi dozën...

Gaza nuk gjen qetësi, Izraeli ndërmerr sulme të reja

Izraeli ka ndërmarrë sulme të reja ajrore në Gaza, duke u hakmarrë kështu siç thotë për tullumbacet e zjarrta të lëshuara nga ky territor. Shpërthime...

Ushtria izraelite qëllon për vdekje 27 vjeçaren, nuk lejon ambulancat ta ndihmojnë

Ushtria izraelite ka hapur zjarr ndaj një gruaje palestineze duke e varë atë në kryqëzimin Qalandia, në veri të zonës së pushtuar të Jerusalem,...

Djegie gomash dhe të shtëna, ushtarët izraelitë vrasin adoleshentin palestinez

Ushtarët izraelitë qëlluan dhe vranë një adoleshent palestinez të premten gjatë një përplasjeje në Bregun e pushtuar Perëndimor, tha Ministria Palestineze e Shëndetësisë. Dhuna...

ANALIZA/ Izraeli dhe Palestina: Si do të arrihet paqja?

A dini ndonjë rast të ngjashëm,të cilit i është kushtuar shumë kohë dhe përpjekje për arritjen e paqes, dhe që ka pasur shumë pak...

Gazeta izraelite vendos në kopertinë fotot e fëmijëve palestinezë të vrarë: Ky është çmimi i luftës

Një shenjë e rrallë e solidaritetit ndërkombëtar dhe në të njëjtën kohë ndërgjegjes demokratike u tregua nga gazeta izraelite Haaretz, e cila në botimin...

Dha intervistën riskuese me mediat CNN dhe MSNBC, gazetari palestinez dëbohet nga zona e banimit

Një gazetar i ri palestinez është dëbuar nga shtëpia e tij prej forcave izraelite në Jeruzalem, pas mesazheve të fuqishme pro-palestineze në intervistat me...

Zgjidhja e konfliktit mes Izraelit dhe Palestinës, Emiratet e Bashkuara Arabe luajnë rolin e ndërmjetësit

Emiratet e Bashkuara Arabe janë shprehur të gatshme të ndërmjetësojnë arritjen e paqes ndërmjet Izraelit dhe palestinezëve. Princi i Kurorës së Abu Dabit, sheiku Mohammed...

Merr fund masakra, Izraeli dhe Palestina vendosin armëpushimin

Pas 11 ditësh luftë dhe konflikti të ashpër mes Izraelit dhe grupit militant të Hamasit në Rripin e Gazas është arritur marrëveshja për armëpushim....

Latest news

- Advertisement -spot_img