- Advertisement -spot_img

TAG

Joe Biden

“Ikni vetë ose ju hoqëm”- , administrata Biden i bën spastrim zyrtarëve të caktuar nga Trump!

Shtëpia e Bardhë njoftoi se u ka kërkuar 18 personave të emëruar gjatë administratës Trump të japin dorëheqjen nga bordet e akademive ushtarake, me...

Familjarët e ushtarëve të vrarë në Afganistan të tërbuar ndaj Biden: Shpresoj të digjesh në ferr

Disa nga familjarët e 13 ushtarakëve të vrarë në Afganistan nuk e kanë mbajtur dot tërbimin ndaj presidentit Joe Biden gjatë ceremonisë së të...

Videoja që po bën xhiron e rrjetit/ Joe Biden kapet duke fjetur në takimin me kryeministrin e Izraelit

Biden duhej të takohej me Bennett të enjten, ndërsa Shtëpia e Bardhë e shtyu atë të premten pas sulmeve vdekjeprurëse në aeroportin e Kabulit,...

Kaosi në Afganistan, Joe Biden: Trupat amerikanë largohen pas 31 gushtit

Presidenti Joe Biden ka vendosur të mos e zgjasë afatin për tërheqjen e plotë të trupave amerikane dhe aleatëve afganë nga Afganistani, që është...

Kritikat për tërheqjen nga Afganistani, presidenti Joe Biden flet përsëri për arsyet

Ndërsa Presidenti Biden më parë ka fajësuar afganët për dështimin e Shteteve të Bashkuara për të evakuuar më shumë aleatë përpara marrjes së papritur...

Trump sulmon Biden: Poshtëroi vendin! Ja si duhej të vepronte në Afganistan

Ish-presidenti amerikan Donald Trump e ka dënuar ashpër vendimin e pasuesit të tij Joe Biden për të tërhequr trupat nga Afganistani. Në një intervistë...

E fundit/ Joe Biden niset me urgjencë për në Afganistan

Presidenti i SHBA Joe Biden, do të udhëtojë drejt Afganistanit.Lajmi është bërë i ditur nga Këshilltari i Sigurimit Kombëtar Jake Sullivan. Në një prononcim për...

Djali i ndjerë i Joe Biden nderohet me medalje në Kosovë

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani i ka dorëzuar sot Medaljen Presidenciale për Sundimin e Ligjit për Beau Biden, djalin e ndjerë të presidentit amerikan...

Me lot në sy, Biden falenderon Vjosa Osmanin për medaljen që do japë për djalin e tij të ndjerë

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka deklaruar se do të ndajë Medaljen Presidenciale për “Sundim të Ligjit” për të ndjerin Beau Biden, të birin...

Ish-mjeku i Obamës trondit me deklaratën e tij: Biden me probleme të rënda shëndetësore, do të përkeqësohet

Kongresisti Ronny Jackson, që ka shërbyer si mjek në Shtëpinë e Bardhë gjatë presidencës së Barack Obama dhe Donald Trump, parashikon që Joe Biden...

Latest news

- Advertisement -spot_img