- Advertisement -spot_img

TAG

kisha

Gjetjet e mbetjeve të fëmijëve indigjenë, digjen dy kisha

Dy kisha të tjera janë djegur në territoret e popullsive indigjene në perëndim të Kanadasë, pas fushatës së urrejtjes së nxitur nga gjetjet e...

Besimtarët ortodoksë kremtojnë Pashkët, pandemia shtyn meshën e ngjalljes së Jezu krishtit

Besimtarët ortodoksë në të gjithë Shqipërinë kremtojnë sot ngjalljen e Jezu Krishtit në meshën e Pashkëve. Për shkak të Covid-19 dhe orës policore, mesha e...

Sulm me bombë në një kishë,plagosen 14 persona humbin jetën dy autorët

Të paktën 14 persona janë plagosur dhe 2 të tjerë kanë humbur jetën në një sulm vetëvrasës që ka ndodhur këtë të dielë në...

Vatikani : “Kisha nuk i mbështet martesat të të njëjtës gjini. Fjalët e Papës u nxorrën nga konteksti”.

Vatikani ka reaguar menjëherë pas fjalëve të Papa Françeskut, në të cilat shprehej se nuk ishte askush që të mund të gjykonte martesat e...

Latest news

- Advertisement -spot_img