- Advertisement -spot_img

TAG

kongres

Gramoz Ruçi heq dorë përfundimisht nga politika

Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka rrëfyer në Kongresin e Partisë Socialiste se do të tërhiqet nga politika. Ai ka thënë se nuk do të...

Nis Kongresi i PS-së, vajza e Bashkim Finos anëtarja e re e partisë

Megi Fino, vajza e Bashkim Finos ka prekur të pranishmit në fjalimin e mbajtur në Kongresin e Partisë Socialiste. Teksa ka njoftuar se ajo tashmë...

Nga thirrja e Kongresit të Jashtëzakonshëm deri tek rezultati i zgjedhjeve të 25-prillit/ PS mbledh nesër Asamblenë Kombëtare, zbardhet axhenda

Partia Socialiste do të mbledhë ditën e nesërme Asamblenë Kombëtare. Mbledhja e Asamblesë do të nisë në orën 17:30 dhe do të zhvillohet online,...

Momenti kur qëllohet brenda Kongresit, vdes gruaja në SHBA

  Shënohet viktima e parë nga trazirat në SHBA. Një grua që u qëllua në gjoks brenda ndërtesës së Kongresit ndërroi jetë në spital. “Po, gruaja...

Bilanc tragjik nga protestat për Presidentin në SHBA. 4 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur. Arrestohen 52 persona

  4 persona kanë humbur jetën gjatë trazirave që u shkaktuan në Capitol Hill në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sipas policisë metropolitane të Washingtonit gjithashtu...

Ndodh e pabesueshmja në SHBA. Mbështetësit e Trump mësyjnë brenda në Kongres, del jashtë kontrollit situata në Washington (Video)

Protesta në ShBA duket se ka dalë jashtë kontrollit dhe ndërtesa e Kapitolit është në duart e mbështetësve të Trump. Siç shihet dhe në...

Latest news

- Advertisement -spot_img