- Advertisement -spot_img

TAG

Kosova

Kosova nuk lejon qytetarët të kalojnë,kërkon vaksinë ose test/ Krijohet rradhë kilometrike makinash në doganën e Morinës

Kushti i qeverisë së Kosovës për vaksinë ose test për çdo qytetar që futet brenda territorit të saj kanë shkaktuar radhë të shumta automjetesh...

Covid-19/ Asnjë humbje jete në Kosovë, ja sa raste të reja janë regjistruar

Gjatë 24-orëve të fundit në në Kosovë nuk është shënuar asnjë vdekje Covid, ndërkohqë që janë regjistruar 12 raste të reja nga 2668 testime...

Aksident i rëndë në Kosovë/ Përplasen dy makina, humbin jetën 4 persona, një grua plagoset

Një aksident i rëndë i ka marrë jetën 4 personave në Kosovë. Mediat bëjnë të ditur se ngjarja ndodhur pasditen e sotme në aksin...

Detaje të reja nga vrasja e 30 vjeçarit shqiptar në Gjermani/ Autori kishte njohje të mëparshme me të, ja përse e qëlloi me armë

Të enjten në Hanover të Gjermanisë nga të shtënat me armë zjarri mbeti i vrarë 30-vjeçari Armin Neziri. I dyshuari Rinor Z. ndodhet ende...

Nuk regjistrohet asnjë vdekje Covid në Kosovë, kurba e infektimeve në rënie

Gjatë 24-orëve të fundit në Kosovë nuk është shënuar asnjë vdekje Covid, ndërkohë që janë regjistruar 19 raste pozitive nga 2733 testime të  kryera. Njoftimi...

Takimi me Vuçiç, reagon Kurti: Nuk kam presion, Kosova do jetë palë në…

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se nuk ka presion nga BE-ja e as nga ShBA-ja për të rinisur dialogu në mes Kosovës...

Covid-19/ 230 pacientë të shëruar në Kosovë, ja sa raste të reja

230 TË SHËRUAR DHE 23 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën...

Kosovë/ Situata drejt normalizimit, vendoset për heqjen e orës policore

Asociacioni i Komunave të Kosovës dhe ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia sot kanë mbajtur një takim virtual lidhur me gjendjen me pandeminë, ndërsa nga...

Kosovë/ Bie ndjeshëm kurba e infektimeve, regjistrohet vetëm 1 vdekje Covid në 24-orë

Gjatë 24-orëve të fundit në Kosovë kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit 1 person, si dhe kanë regjistruar 11 raste pozitive nga 3291...

Plagosen dy shqiptarë gjatë një shkëmbimi zjarri në një restorant

Një 29-vjeçar dhe një 33-vjeçar, të dy shqiptarë nga Kosova janë plagosur në Zvicër të dielën pas një shkëmbimi zjarri në një restorant në...

Latest news

- Advertisement -spot_img