- Advertisement -spot_img

TAG

krishtlindje

10 tradita të çuditshme të Krishtlindjeve/ Nga ngrënia e vemjeve te fshehja fshesave

Periudha e Krishtlindjeve cilësohet si më e bukura e vitit, por mënyrat se si familjarët nga e gjithë bota e kalojnë këtë periudhë është...

Sikur Krishti…

Dje ishte Krishtlindje. Janë këshëndellat më të çuditshme që moshatarët tanë mbajnë mend, ndoshta dhe më të vështirat. Pandemia, izolimi, varfëria dhe pamundësia për...

Kuriozitete të pazakonta për Krishtlindje/ Në Poloni pema zbukurohet me merimanga

1- Shqipëria është një vend unik në botë ku Krishtlindja festohet nga pothuajse të gjithë njerëzit përfshi edhe ata që nuk identifikohen me kristianizmin. 2-...

Latest news

- Advertisement -spot_img