- Advertisement -spot_img

TAG

kuti votimi

KAS numëron 4 nga 114 kuti të Beratit, ja çfarë u vendos për 11 fletët e kontestuara

KAS po rinumëron kutite e votimit të Beratit pas kërkesës së Partisë Demokratike dhe LSI. Deri më tani janë numëruar vetëm katër nga 114 kuti...

LSI publikon shkelje të reja: Ja sesi u mbushën kutitë në qarkun e Beratit, KAS po merr vendime…

Lëvizja Socialiste për Integrim ka publikuar shkelje të reja përsa i përket mbushjes së kutive të votimit në qarkun e Beratit. Me anë të një...

KAS pranon kërkesën e LSI-së, ja sa kuti do të rinumërohen

Komisioni për Ankesat dhe Sanksionet ka vendosur që të pranojë kërkesën e LSI-së për rinumërimin e votave në qarkun e Beratit, duke hapur nga...

Rekord! 77 mijë e 808 vota të pavlefshme në rang vendi,ky qytet kryeson

Në këto zgjedhje, ka pasur një rekord votash të pavlefshme. Deri më tani janë 77 mijë e 808 vota, që janë shpallur të pavlefshme. Rekordin...

Numërohen 2891 nga 5199 kuti, sa vota kanë marrë në total PS, PD dhe LSI

  KZAZ-të në të gjithë vendin kanë numëruar 2891 kuti votimi nga 5199 në total, pra më shumë se gjysma ose 880318 fletë votimi, nga...

Skandal në Elbasan/ Votat e PD-së i kalojnë një tjetër partie

Nisin parregullsitë në Elbasan. Sipas raportimeve në KZAZ-në numër 47, shumë vota që ishin dhënë për PD-në, i janë dhënë një partie tjetër. Në këtë KZAZ-së...

Numërohen 238 kuti/ Vlora “nuk njeh” ndryshim, Partia Socialiste kryeson qarkun

Vijon të kryesojë Partia Socialiste në qarkun e Vlorës. Deri më tani janë numëruar 238 kuti nga 445 në total dhe rezultatet nuk kanë pasur...

Lezhë, 93 kuti të numëruara/ Kryeson PD me mbi 45%

  Nga 249 kuti votimi që janë në qarkun e Lezhës, deri në këto momente janë numëruar 93 prej tyre ku kryeson Partia Demokratike. 11.779 vota...

Përfundon procesi i numërimit të votave në Poliçan

Ka përfunduar votimi në Poliçan në Qarkun e Beratit. Nga rezultati i publikuar nga KQZ fituese ka dalë Partinë Socialiste me 3871 vota ose 65.97%...

KQZ zbulon rezultatet paraprake në rang vendi

KQZ ka përditësuar të dhënat e fundit nga numërimi në të gjithë vendin në orën 11:31. Deri tani janë numëruar 1894 kuti votimi nga...

Latest news

- Advertisement -spot_img